10m/Min 220V 50HZ Cnc Conveyor Belt Machine Drive Roller Conveying
Product Details:
| Place of Origin: | CHINA |
| Brand Name: | Osmanuv |
| Certification: | ISO9001 And CE |
| Model Number: | OSM-DZ-1320# |
Payment & Shipping Terms:
| Minimum Order Quantity: | 1 Set |
|---|---|
| Price: | Negotiable |
| Packaging Details: | Wooden Box |
| Delivery Time: | 35-45 Working days |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Supply Ability: | According to customer's demand |
|
Detail Information |
|||
| Weight: | 1000kg | Voltage: | 220V50HZ |
|---|---|---|---|
| Power(w): | 0.75KW | Warranty: | 1 Year |
| Net Paper Width: | 1320mm | Working Speed: | 1-10m/min |
Product Description
10m/Min 220V 50HZ CNC Conveyor Belt Machine Drive Roller Conveying
Centering Conveyor Specifications
| Specification | Details |
|---|---|
| Product Name | Centering Conveyor |
| Model | OSM-DZ-1320W Type |
| Mechanical Dimensions | 2500mm long × 1620mm wide × 850mm high (Customizable) |
| Power Supply | 220V, 50HZ, Three-Phase Five-Wire System |
| Material | 1.5mm Cold-Rolled Plate Shell with Electrostatic Powder Paint Finish |
| Conveying Method | Ø60mm Drive Roller, 1320mm Width |
| Conveying Direction | Left to Right |
Application Features
- Suitable for panel furniture, calcium silicate board, solid wood composite floor
- Ideal for flat board crafts, bamboo and wood curtains
- Workpiece transportation for water operations
- Long service life with stable conveying performance
- Sturdy construction with adjustable foot cups
Product Images
Frequently Asked Questions
Are you a trading company or manufacturer?
We are a manufacturer with independent import and export rights. Our factory is located in Guangdong, China.
How can I know your machine has good quality?
We provide sample testing with video documentation, and factory visits are available. Our products are widely used in China, Southeast Asia, South America, and Europe.
What certifications do you have?
Our products comply with GMP & ISO standards and have passed CE certification for exporting.
What is your Quality Warranty?
One year warranty with lifelong maintenance and technical support.
Want to Know more details about this product



